Kontakt

Polsko - Angielskie
Przedszkole Niepubliczne
UŚMIECH

ul. Zygmunta Augusta 6
Ursus Gołąbki
02-496 Warszawa

tel. +48 601 0...
(zobacz więcej)
tel. +48 601 072 476

e-mail:
przedszkole.usmiech.ursus@...
(zobacz więcej)
e-mail:
przedszkole.usmiech.ursus
@gmail.com

Kadra przedszkola

Kadra Uśmiechu to zespół doświadczonych w pracy z dziećmi, kreatywnych i doskonale wykwalifikowanych osób. Wszyscy działamy z pasją i całkowicie poświęcamy się temu, co robimy. Każdy z nas kształci się nadal, aby osiągnąć jak najlepsze efekty w pracy z dziećmi, stymulować wszystkie sfery ich osobowości oraz dbać o harmonijny rozwój. W naszej pracy wdrażamy osiągnięcia współczesnej metodyki i dydaktyki w zakresie edukacji, rozwijania zainteresowań, kształtowania osobowości.

Wszystkie dzieci w naszym przedszkolu są pod opieką specjalistów: logopedy i psychologa. Logopeda prowadzi zajęcia profilaktyczne. Na początku każdego roku przedszkolnego przeprowadzona jest również diagnoza logopedyczna. Psycholog prowadzi z dziećmi zajęcia, wspiera kadrę pedagogiczną poradami, a także udziela Rodzicom pomocy w rozwiązywaniu indywidualnych problemów wychowawczych.

 

"Nigdy nie poznamy całego dobra
jakie może dać uśmiech"
Ewa Szeliga

założycielka i dyrektor przedszkola

Moim marzeniem jest stworzenie ciepłego, przyjaznego miejsca, w którym dzieci rozpoczną swoją pierwszą edukację i gdzie będąc otoczone opieką serdecznej kadry będą z radością poznawać świat, zdobywać nowe umiejętności, zawierać pierwsze przyjaźnie, uczyć się samodzielności.

Bardzo ważne jest dla mnie również, by maluszki mogły w przedszkolu poznawać język angielski w sposób naturalny, będący częścią ich życia. Dwujęzyczność, naturalne zanurzenie dzieci w języku angielskim jest istotą naszego przedszkola.

Prywatnie jestem doświadczoną mamą czwórki dzieci, które są dla mnie nieustającym źródłem inspiracji i motywacją do pogłębiania wiedzy na temat ich rozwoju. Posiadam przygotowanie pedagogiczne, ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną.

Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci, by przez życie szły z UŚMIECHEM.

Jadwiga Dybysławska

dyrektor ds. pedagogicznych

Od wielu lat pełnię funkcję dyrektora w przedszkolach – jestem nauczycielem dyplomowanym, pedagogiem ze specjalnością pedagogika przedszkolna, absolwentką Studium C.Orffa przy Akademii Muzycznej w Warszawie. Przedszkole Uniwersytetu Warszawskiego, w którym byłam dyrektorem, jako pierwsze w Polsce otrzymało znak jakości Zielony Certyfikat I st. dla przedszkola przyjaznego środowisku oraz Zielony Certyfikat II st. dla placówki jako ośrodka rozwoju zrównoważonego.

Współtworzyłam Program edukacji ekologicznej dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, podręcznik dla nauczycieli „Ścieżką przez wieś – O czym śpiewają skowronki?”. W latach 2005-2007 byłam współautorką pisemka dla dzieci „Miś” i magazynu dla rodziców „Mam dziecko”. Jestem instruktorem edukacji ekologicznej. Redaguję również artykuły zamieszczane w prasie fachowej.

A prywatnie jestem babcią dwóch najcudowniejszych wnuczek na świecie :). Bardzo lubię słuchać muzyki i tego, co mówią inni, fotografować blaski i cienie, drzewa, motyle… i wiele innych ciekawych, napotkanych „obrazów”. Zdarza mi się pisać rymowanki, rysować, malować, robić kukiełki i pisać scenariusze przedstawień dla dzieci.  Bardzo lubię jeździć na rowerze i podróżować  – to oczywiście wszystko wtedy, kiedy nie pracuję, ale podobno jeżeli znajdzie się pracę, która jest pasją, to tak jakby człowiek nigdy nie pracował, więc ja chyba nigdy …

Agnieszka Krawczyk

wychowawczyni polskojęzyczna – grupa Pszczółki

Jestem absolwentką Akademii Pedagogicznej w Krakowie – kierunek pedagogika specjalna o specjalizacji oligofrenopedagogika. Ukończyłam także studia podyplomowe z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej dające mi uprawnienia do pracy w przedszkolu i nauczaniu w klasach 0-3 szkoły podstawowej. Przez kilka lat mieszkałam w Norwegii, tam miałam możliwość praktykować w systemie edukacji osób upośledzonych oraz dzieci w normie intelektualnie i wybitnie zdolnych. Pracowałam jako wolontariusz w Dziennym Ośrodku dla Upośledzonych, pomagałam w pracy z dziećmi uchodźców i brałam udział w organizacji szkółek letnich dla dzieci romskich. Jestem także zaznajomiona ze specyfiką pracy metodą M.Montessori.

Nie wyobrażam sobie być kimś innym niż pedagogiem. Było to moim marzeniem od zawsze, marzeniem, które się ziściło dając mi poczucie satysfakcji i spełnienia. Prywatnie jestem mamą dwójki dziewczynek, co okazało się najlepszą szkołą pedagogiki, dogłębnie weryfikującą moją wiedzę, dającą doświadczenie, uczącą, że aby wychować Dziecko potrzebne jest serce, wyczucie i zrozumienie. Należy patrzeć na Dziecko indywidualnie, nie porównywać z innymi, kochać takim jakie jest i być blisko, by pomóc, wysłuchać i wesprzeć. Tak też staram się podchodzić nie tylko do moich własnych córeczek, ale i do każdego maluszka, który zostaje powierzony mojej opiece.

A w wolnych chwilach – jeśli już się takowe przytrafią – szukam ciszy, dobrej książki i rozmów z przyjaciółmi.

Beata Wnuk

Warsztaty taneczne, zajęcia umuzykalniające, eksperymenty

Jestem absolwentką Akademii Muzycznej w Poznaniu, specjalizacja Dyrygentura Chóralna. Gram na gitarze basowej, akustycznej, fortepianie i skrzypcach. Od 2007 roku pracuję jako nauczycielka rytmiki w warszawskich przedszkolach.

Moją pasją jest również nauka, dlatego po ukończeniu Akademii Muzycznej studiowałam na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie. Teraz z wielkim uczuciem przekazuję dzieciom swoją pasję do nauk ścisłych, a zwłaszcza fizyki, chemii i biologii. Nasze wspólne eksperymenty to dla dzieci połączenie zabawy z dawką wiedzy zdobywanej podczas odkrywania zagadek otaczającego nas świata.

Łukasz Król

Warsztaty teatralne i zajęcia logopedyczne

Jestem aktorem i logopedą. Swoją przygodę z teatrem zacząłem jeszcze w przedszkolu, a pierwsze zawodowe kroki na scenie stawiałem w Teatrze im. Jaracza w Olsztynie. Grałem w Teatrze im. J. Osterwy w Lublinie. Współpracowałem z Teatrem Literackim i Teatrem Proscenium oraz Teatrem Tańca Test w Warszawie.

Od początku swojej drogi zawodowej pracuję z dziećmi prowadząc liczne warsztaty teatralne i filmowe. Powadziłem i realizowałem spektakle z dziećmi w ramach Teatru Dziecięcego w Powsinie, Interaktywne Warsztaty w ramach projektu Teatr Show na terenie całej Polski. Logopedia, którą ukończyłem na UMCS w Lublinie stała się dopełnieniem moich wcześniejszych wyborów zawodowych i dostarczyła mi narzędzi do pracy nad rozwojem mowy dzieci i dorosłych.

Teatr ma dawać widzom i „małym aktorom” dużo radości. Tu najważniejsza jest wyobraźnia, a dzieci mają jej niezliczone pokłady. Moim zadaniem jest dobrze skierować nieograniczoną energię dzieci i pozwolić by zamieniła świat w teatr.

Adam Gutowski

Gimnastyka korekcyjna

Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie na kierunku wychowanie fizyczne ze specjalizacją gimnastyka korekcyjna.
Pracowałem z dziećmi zdobywając doświadczenie już w trakcie studiów. Prowadziłem wszelkiego rodzaju zajęcia sportowe między innymi: z gimnastyki korekcyjnej, akrobatyki, pływania i gier zespołowych. Jako instruktor sportów uważam, że ruch jest nieodłącznym elementem w życiu każdego człowieka niezależnie od jego wieku, a częsta aktywność fizyczna odpłaca zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

W wolnych chwilach najbardziej lubię czytać powieści i spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu.

Karolina Moruś

Psycholog

Jestem absolwentką Społecznej psychologii klinicznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz trenerem warsztatów psychologicznych. Obecnie uzupełniam wykształcenie pedagogiczne na studiach podyplomowych na kierunku Pedagogika przedszkolna z terapią pedagogiczną. W pracy z małymi dziećmi najbardziej cenię sobie ich spontaniczność oraz ciekawość otaczającym światem. Prywatnie jestem mamą dwóch chłopców-przedszkolaków. Jeśli przytrafi mi  się wolniejsza chwila uwielbiam uciekać od zgiełku miasta na Mazury.